Պաշտոնական Հայտարարություն Ուշադրություն Լրահոս Պարզաբանում Ձերբակալվածներին պահելու վայրեր Հանրաքվե Ընտրություններ Ի գիտություն լրագրողների
Ամփոփ տեղեկություններ Այցելություններ Ընդունելություններ Միջոցառումներ ԵԱՀԿ-ՀՀ ոստիկանություն Համագործակցության պատմություն
Օրենսգրքեր Օրենքներ ՀՀ Նախագահի հրամանագրեր, կարգադրություններ ՀՀ կառավարության որոշումներ ՀՀ վարչապետի որոշումներ ՀՀ ոստիկանության պետի հրամաններ Ուղեցույցներ Նախագծեր Հանրային քննարկումներ
Եռամսյակ Կիսամյակ Տարի
Սպանություն Անհայտ կորածի հայտնաբերում Սպանության փորձ Մարմնական վնասվածք մահվան ելքով Մարմնական վնասվածք Ավազակային հարձակում Կողոպուտ Գողություն Խարդախություն Խուլիգանություն Թմրամիջոցի հայտնաբերում Ապօրինի ծառահատում Որսագողություն Հայտարարվել է հետախուզում Հետախուզվողի հայտնաբերում Զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնում Զենք-զինամթերքի հայտնաբերում Անհայտ կորած Անձի առևանգում Դիակի հայտնաբերում Յուրացում կամ վատնում Շորթում Թունավորում ԱՄՏ-ի փախցնել Հրդեհ Պայթյուն և վթար Պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահում Պաշտոնեական կեղծիք կամ անփութություն Ապօրինի կամ կեղծ ձեռնարկատիրություն Գույքի դիտավորությամբ ոչնչացում Մարդկանց առևտուր կամ սեռական շահագործում Բռնաբարություն կամ բռնաբարության փորձ Կավատություն Կաշառակերություն Մաքսանենգություն Դրամանենգություն Ընտրական իրավունքի խախտում Համակարգչային հանցագործություն Բռնություն իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ Օդային և երկաթուղային վթար Դեպքեր սահմանային գոտում Փախուստ ՁՊՎ-ից Ինքնասպանություն կամ ինքնասպանության փորձ Փախուստ ՔԿՀ-ից, ՔՄ-ից Այլ հանցագործություններ Վիճակագրական տվյալներ
Հետախուզվում են
Համարանիշերի ցանկ

ԿԱՅՔԻ ՔԱՐՏԵԶ

ԹԵԺ ԳԻԾ

ՏԵԽՆԻԿԱԿԱՆ ՍԱՐՔԵՐՈՎ ՀԱՅՏՆԱԲԵՐՎԱԾ ԻՐԱՎԱԽԱԽՏՈՒՄՆԵՐ




 
ՀՀ ոստիկանության պետի աշխատակազմի ղեկավար
ոստիկանության գնդապետ
Մերուժան Առուշանի Հակոբյան
 
 

Ծնվել է 1978 թ. մարտի 24-ին, Երևան քաղաքում:
1999 թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը:
1999-2001 թթ.՝ ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում: 
2001-2011 թթ.` աշխատել է ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմում, որպես առաջին կարգի մասնագետ, գլխավոր մասնագետ:
29.11.2011-27.01.2012 թթ.` ՀՀ ոստիկանության պետի խորհրդական,
27.01.2012-08.05.2013 թթ.` ՀՀ ոստիկանության պետի օգնական,
08.05.2013-13.08.2013 թթ.` ՀՀ ոստիկանության պետի աշխատակազմի ղեկավար,
ՀՀ ոստիկանության պետի 2013 թ. օգոստոսի 13-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության իրավաբանական վարչության պետի պաշտոնին:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2015 թ. մայիսի 13-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության պետի աշխատակազմի ղեկավար:

Պարգևատրվել է`
ՀՀ Վարչապետի 16.04.2014 թ. որոշմամբ` Վարչապետի հուշամեդալով:
Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա:
Ընդունելության օրերը` յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, աշխատանքային ժամերին: 
 
 
 
  ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ
ոստիկանության գնդապետ
Արմեն Պատվականի Ղուկասյան
 
 
 
 
Ծնվել է 1966 թ. հունվարի 21-ին, Գյումրի քաղաքում:
1987 թ. ավարտել է ԽՍՀՄ ՊԱԿ-ի Օրյոլի Մ.Ի. Կալինինի անվան կապի բարձրագույն զինվորական հրամանատարական ուսումնարանը, 1998 թ.` ՀՀ ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցը, 2008 թ.` ՌԴ ՆԳՆ Կառավարման ակադեմիան /ադյունկտուրա/:
1987 թ. օգոստոսից մինչև 1990 թ. հուլիս ամիսը աշխատել է Կիրովոգրադի մարզգործկոմի ՆԳՎ կապի բաժնում, որպես ինժեներ:
24.07.1990-16.01.1993 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ կապի բաժնի ինժեներ, ավագ ինժեներ,
16.01.1993-03.11.1993 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ թմրաբիզնեսի և թմրամոլության դեմ պայքարի վարչության ավագ օպերլիազոր,
03.11.1993-09.05.1994 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ ՔՀՎ թմրաբիզնեսի և թմրամոլության դեմ պայքարի բաժնի օպերլիազոր, ավագ օպերլիազոր,
30.07.1994-01.08.1997 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ շտաբի կազմվերլուծական վարչության տեսուչ, ավագ տեսուչ,
16.05.2000-20.01.2003 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ շտաբի կազմվերլուծական վարչության պետի տեղակալ, ինքը և ինֆորմացիոն վերլուծական բաժնի պետ,
20.01.2003-07.07.2006 թթ.` ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետի տեղակալ, ինքը և կազմակերպական-վերլուծական բաժնի պետ,
07.07.2006-30.07.2011 թթ.` ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետի տեղակալ, ինքը և կազմակերպական-վերլուծական վարչության պետ,
30.07.2011-06.12.2011 թթ.` ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի ուսումնական և գիտական աշխատանքների գծով տեղակալ /1-ին տեղակալ/,
06.12.2011թ.-ից զբաղեցնում է ՀՀ ոստիկանության ինֆորմացիոն կենտրոնի պետի պաշտոնը:
ՀՀ ոստիկանության պետի` 2018 թ. մայիսի 29-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ:

Պարգևատրվել է`
ՀՀ ոստիկանության, ԼՂՀ ոստիկանության և ՌԴ ՆԳՆ մի շարք մեդալներով և կրծքանշաններով:
Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու է:
Ամուսնացած է, ունի մեկ դուստր և մեկ որդի:

 
 

 

 
 
 
 ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի
գլխավոր վարչության պետ,
ոստիկանության գնդապետ,
Արտակ Ռուբիկի Կարապետյան
 
 
  

Ծնվել է 1966 թ. հոկտեմբերի 3-ին, Երևան քաղաքում:
1984-1988 թթ.` սովորել և ավարտել է ԽՍՀՄ ՆԳՆ բարձրագույն քաղաքական ուսումնարանը:
22.09.1988-31.08.1989 թթ.` ծառայել է ԽՍՀՄ ՆԳՆ ներքին զորքերում,
31.08.1989-14.06.1991 թթ.` ՀԽՍՀ ՆԳՆ ՀՊՎ թիվ 4 ԻՌՀՄ պետի տեղակալ,
14.06.1991-25.12.1992 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ ՔՀ վարչության կազմեթոդական բաժնի օպերլիազոր,
25.12.1992-20.12.1993 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ ՔՀ վարչության իրային հանցագործությունների դեմ պայքարի բաժնի ավագ օպերլիազոր ,
20.12.1993-08.09.1994 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ ՔՀՎ 3-րդ բաժնի անչափահասների գործերով ավագ օպերլիազոր,
08.09.1994-30.10.1995 թթ.` Երևան քաղաքի Մաշտոցի ՆԳԲ ՔՀԲ պետի պրոֆիլակտիկայի գծով տեղակալ,
30.10.1995-18.03.1996 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ ՔՀՎ 4-րդ բաժնի պետ,
18.03.1996-28.10.1996 թթ.` Երևան քաղաքի Կենտրոնական ՆԳԲ պետի օպերատիվ գծով տեղակալ,
23.06.1997-19.08.1999 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում բաժնի պետ,
19.08.1999-08.08.2005 թթ.` ՀՀ ոստիկանության Քրեական հետախուզության գլխավոր վարչությունում բաժնի պետ,
08.08.2005-13.07.2011 թթ.` ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ,
13.07.2011-22.05.2012 թթ.` ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի պետ,
22.05.2012-12.10.2012 թթ.` ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի ՆԳ վարչության Նոր Նորքի բաժնի պետ,
12.10.2012-18.10.2013 թթ.` ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետի տեղակալ,
ՀՀ ոստիկանության պետի 2013 թ. հոկտեմբերի 18-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2016 թ. օգոստոսի 8-ի հրամանով նշանակվել է ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2018 թ. օՄայիսի 18-ի հրամանով նշանակվել է ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության պետ:


Պարգևատրվել է`
ՀՀ ոստիկանության պետի կողմից բազմաթիվ խրախուսանքներով:
Ամուսնացած է, ունի մեկ որդի և մեկ դուստր:



 
 
 
 
 
 
ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության
գլխավոր վարչության պետ,
ոստիկանության գնդապետ,
 ՀՀ ոստիկանության խորհրդակցական մարմնի (կոլեգիա) անդամ
Սամվել Վոլոդյայի Ասատրյան
 
 

Ծնվել է 1956 թ. օգոստոսի 16-ին, Երևան քաղաքում:
1975-1980 թթ.` սովորել և ավարտել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական ինստիտուտը:
11.10.1980-30.05.1982 թթ.` ծառայել է ԽՍՀՄ զինված ուժերում,
30.06.1983-22.12.1986 թթ.` Խորհրդային ՆԳ բաժնի անչափահասների գործերով տեղամասային տեսուչ,
22.12.1986-31.07.1990 թթ.` Խորհրդային ՆԳ բաժնի ՔՀ բաժանմունքի հետախուզության օպերլիազոր,
31.07.1990-17.12.1992 թթ.` Խորհրդային ՆԳ բաժնի Ջրվեժի ՔՄԲ ՔՀ խմբի քրեական հետախուզության օպերլիազոր,
17.12.1992-13.09.1993 թթ.` Խորհրդային ՆԳ բաժնի Ջրվեժի ՔՄԲ ՔՀ խմբի ավագ օպերլիազոր,
13.09.1993-25.04.1995 թթ.` Խորհրդային ՆԳ բաժնի ՔՀ բաժանմունքի պետ,
25.04.1995-12.06.1996 թթ.` ԿՀԴՊ ԳՎ 2-րդ վարչության 2-րդ բաժնի պետ,
12.06.1996-12.06.1997 թթ.` ԿՀԴՊ ԳՎ 2-րդ վարչության պետի տեղակալ,
12.06.1997-04.11.2000 թթ.` Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 3-րդ վարչության 1-ին բաժնի պետ,
04.11.2000-01.04.2002 թթ.` Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 3-րդ վարչության 3-րդ բաժնի պետ,
01.04.2002-20.01.2003 թթ.` Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 3-րդ վարչության պետի տեղակալ,
20.01.2003-06.06.2005 թթ.` Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի վարչության 3-րդ բաժնի պետի տեղակալ,
06.06.2005-13.06.2007 թթ.` ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 3-րդ վարչության պետի տեղակալ,
13.06.2007-15.12.2009 թթ.` ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 3-րդ վարչության պետ,
15.12.2009-01.06.2011 թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության տրանսպորտային վարչության պետ,
01.06.2011-10.08.2011 թթ.՝ հաստիքների կրճատման կապակցությամբ գրանցվել է ՀՀ ոստիկանության կադրերի ռեզերվում,
10.08.2011-21.12.2011 թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետի առաջին տեղակալ, ինքը և 2-րդ վարչության պետ,
21.12.2011-02.11.2013 թթ. ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ,
02.11.2013-17.11.2016 թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետի 1-ին տեղակալ,
17.11.2016 թ.-ից ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետ:


Պարգևատրվել է՝
ՀՀ Նախագահի 2014 թ. հրամանագրով` «Հասարակական կարգի գերազանաց պահպանման համար» մեդալով, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության մեդալներով և կրծքանշաններով:
Ամուսնացած է, ունի երկու դուստր և մեկ որդի:

 
 

ՀՀ ոստիկանության պետական պահպանության
գլխավոր վարչության պետ
 ոստիկանության գեներալ-մայոր,
ՀՀ ոստիկանության խորհրդակցական մարմնի (կոլեգիա) անդամ
Արամ Մայի Զաքարյան  
 
 
 

Ծնվել է 1957 թ. դեկտեմբերի 5-ին, Երևան քաղաքում:
1981թ. ավարտել է Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան ռուսաց և օտար լեզուների պետական մանկավարժական ինստիտուտը: 2000թ.` ՀՀ ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցը:
17.11.1980 – 17.05.1982 թթ.` ծառայել է զինված ուժերում:
04.06.1982– 18.03.1986 թթ.` ՆԳՆ Քրեական հետախուզության վարչության անչափահասների գործերով տեսչության տեսուչ,
18.03.1986 – 15.01.1991 թթ.` ՆԳՆ Քրեական հետախուզության վարչության օպերլիազոր, ավագ օպերլիազոր, կարևորագույն գործերով ավագ օպերլիազոր,
15.01.1991 – 02.11.1993 թթ.` ՆԳՆ Քրեական հետախուզության վարչության պետի տեղակալ,
02.11.1993 – 07.03.1994 թթ.` Կոտայքի տարածքային ՆԳ վարչության պետ,
07.03.1994- 04.04.1994 թթ.` Կազմակերպված հանվարության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 3-րդ վարչության պետ,
04.04.1994 – 24.10.1994 թթ.` Էջմիածնի ՆԳ բաժնի պետ,
24.10.1994 – 03.04.1995 թթ.` Էջմիածնի տարածքային ՆԳ վարչության պետ,
03.04.1995 – 16.07.1999 թթ.` Երևանի ՆԳ վարչության պետ,
09.06.2000 – 15.03.2002 թթ.` ՔՀԳՎ 3-րդ վարչության պետ,
15.03.2002 – 08.08.2002 թթ.` Արագածոտնի մարզային ՆԳ վարչության պետ,
08.08.2002 – 15.03.2004 թթ.` Երևան քաղաքի վարչության պետ,
15.03.2004– 25.08.2010 թթ.` ՀՀ ոստիկանության պետական պահպանության վարչության պետ,
18.08.2011 – 24.12.2011 թթ.` ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ,
24.12.2011 – 15.04.2013 թթ.` ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության պետ,
15.04.2013 –03.10.2014 թթ.` ՀՀ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 03.10.2014 թ. հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 12.10.2016 թ. հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության պետ: 


Պարգևատրվել է`
ՀՀ Նախագահի հրամանագրով` 2009 թ.` «Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար» մեդալ,
ՀՀ Վարչապետի որոշմամբ` 2006 թ.` «Շնորհակալագրով»,
ՀՀ Վարչապետի որոշմամբ` 2014 թ.` Վարչապետի հուշամեդալով,
ինչպես նաև բազմիցս պարգևատրվել է ՀՀ ոստիկանության պետի և այլ գերատեսչությունների կողմից:
ՀՀ Նախագահի հրամանագրով` 15.04.2005 թ. շնորհվել է ոստիկանության գեներալ-մայորի կոչում:
Ունի մեկ դուստր:

 
 
 
 ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ
կապի և լրատվության վարչության պետ
ոստիկանության գնդապետ,
ՀՀ ոստիկանության խորհրդակցական մարմնի (կոլեգիա) անդամ 
Աշոտ Սիրասի Ահարոնյան
 
 
Ծնվել է 1971 թ. ապրիլի  7-ին,  Երևան քաղաքում:
1994 թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի բանասիրական ֆակուլտետի ժուռնալիստիկայի բաժինը, 2005 թ.` ՀՀ ոստիկանության ակադեմիան:
1994 թ. սեպտեմբերից  մինչև 1996 թ.  փետրվար  ամիսն  աշխատել  է  ՀՀ ՆԳՆ հասարակական  կապերի և լրատվության վարչությունում որպես թղթակից,
14.03.1996-11.04.1998 թթ.` «02» շաբաթաթերթի խմբագրության բաժանմունքի պետ,
11.04.1998-14.02.2002 թթ.` Հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության «02» շաբաթաթերթի խմբագրության բաժանմունքի պետ,
14.02.2002-25.05.2009 թթ.` Հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության «02» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագրի տեղակալ,
25.05.2009-04.05.2011 թթ.`  ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության տպագիր և էլեկտրոնային մամուլի բաժնի պետի տեղակալ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2011 թ.մայիսի  4-ի հրամանով նշանակվել է  ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ:


Պարգևատրվել է`
ՀՀ Նախագահի  2013 թ. հրամանագրով` «Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար» մեդալով, ՀՀ վարչապետի 13.01.2014 թ. որոշումով`  ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով:
ՀՀ Նախագահի  2018 թ. մարտի 30-ի ՆՀ-192Ա հրամանագրով պարգևատրվել է «Երախտագիտության» մեդալով:
Պարգևատրվել է նաև ՀՀ մի շարք նախարարությունների և գերատեսչությունների գերատեսչական պարգևներով, ինչպես և ՌԴ ՆԳՆ մեդալներով ու կրծքանշաններով:

Ամուսնացած է, ունի երկու որդի:
 

 
ՀՀ ոստիկանության ներքին անվտանգության  վարչության պետ,  
ոստիկանության գնդապետ,
Ռոբերտ Վաչագանի Սմբատյան

 

 

Ծնվել է 1969թ. հունվարի 5-ին, Երևան քաղաքում:
1991թ. ավարտել է Երևանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը:
08.06.1987թ.-ից մինչև 23.05.1989թ.-ը ծառայել է ԽՍՀՄ զինված ուժերում:
01.01.1996թ.-ից ծառայության է անցել ՀՀ ԱԱԾ համակարգում, ուր ծառայել է մինչ 2018 թվականը:
Հետագա ծառայությունը շարունակելու համար 2018թ. մայիսի 23-ին տեղափոխվել է ՀՀ ոստիկանություն և ՀՀ ոստիկանության պետի 1540-Ա հրամանով նշանակվել ներքին անվտանգության վարչության պետի պաշտոնին:
Ամուսնացած է, ունի երկու դուստր և մեկ որդի:

Պարգևատրվել է
ՀՀ Նախագահի՝ 17.12.2009թ. ՆՀ 310-Ա հրամանագրով՝ «Մարտական ծառայության» մեդալով,
ինչպես նաև ՀՀ ԱԱԾ, 
ՀՀ ՊՆ և ՀՀ ոստիկանության գերատեսչական մեդալներով:


 

 

  ՀՀ ոստիկանության կադրերի վարչության պետ
ոստիկանության գնդապետ
Սամվել Իսախանի Քոչարյան

 
 
Ծնվել է 1964 թ. հունիսի  30-ին, Արարատի շրջանի Սովետաշեն գյուղում:
1994 թ. ավարտել  է  Երևանի պոլիտեխնիկական ինստիտուտը, իսկ  2000 թ.` ՀՀ  ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցը:
1982 թ.-ին ընդունվել է   ԽՍՀՄ   ՆԳՆ   Խարկովի   հրշեջ-տեխնիկական ուսումնարանը, որն ավարտել է 1985 թ.-ին:
01.08.1985թ. ծառայության է անցել ՀՀ ՆԳՆ համակարգում և նշանակվել Արարատի ՆԳ բաժնի ՊՀՀ և ՀՊ  բաժանմունքի տեսուչի պաշտոնին:
06.07.1988-28.11.1992 թթ.`  ՀՊՎ  թիվ  15 ՌՀՄ  պահակապետ:
28.11.1992-03.03.1994 թթ.`  ՀՊՎ տեխնիկական ծառայության  ջոկատի կադրերի խմբի ավագ տեսուչ:
03.03.1994-15.10.1996 թթ.`  ՆԳՆ կադրերի վարչության կոմպլեկտավորման բաժնի տեսուչ, ավագ տեսուչ:
1996 թ.հոկտեմբերի 15-ից զբաղեցրել է ՆԳՆ կադրերի և ՈՒՀ  վարչության  անձնակազմի համալրման բաժնի պետի տեղակալի պաշտոնը:
06.11.1996-12.06.1997 թթ.`  ՆԳՆ   կադրերի   և   ՈՒՀ    վարչության   պետի տեղակալ, ինքը և անձնակազմի համալրման բաժնի պետ:
12.06.1997-28.12.1999 թթ.`  ՀՀ   ՆԳ  և  ԱԱՆ  կադրերի գլխավոր վարչության ՆԳ մարմինների կադրերի  վարչության 1-ին բաժնի պետ: 
28.12.1999-01.01.2003 թթ.`  ՆԳՆ   կադրերի   գլխավոր    վարչության    1-ին վարչության պետ:
2003 թ. հունվար  ամսից,   մինչև   2014 թ.    հունիսը,      զբաղեցրել է     ՀՀ ոստիկանության կադրերի վարչության պետի տեղալալ, ինքը և կադրերի ընտրության, համալրման, տեղաբաշխման և ծառայության  անցման բաժնի պետի պաշտոնը:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2014 թ.հունիսի 5-ի 1842-Ա հրամանով նշանակվել է Կադրերի վարչության պետի պաշտոնին:

Պարգևատրվել է` 
ՀՀ Նախագահի հրամանագրով. 
2014 թ.` Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար մեդալով,
ՀՀ ոստիկանության և այլ նախարարությունների գերատեսչական     
մեդալներով և կրծքանշաններով:
Ամուսնացած է, ունի երկու դուստր,  մեկ որդի:
Ընդունելության օրերը` յուրաքանչյուր շաբաթվա երրորդ օրը, ժամը 14.00-ից 16.00-ն:
 
 
 
  
     ՀՀ ոստիկանության հասարակական կարգի ապահովման վարչության պետ
ոստիկանության գնդապետ
Արսեն Ալեքսեյի Գալստյան

 
 
 

Ծնվել է 1965թ. հուլիսի 11-ին, Երևան քաղաքում:
1988թ. ավարտել է Երևանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը, 1990թ.` ԽՍՀՄ ՆԳՆ բարձագույն կուրսերը:
1983-1985թթ. ծառայել է զինված ուժերում:
1989-1990թթ. սովորել և ավարտել է ԽՍՀՄ ՆԳՆ բարձրագույն կուրսերը,
1990-1994թթ. ծառայել է Երևան քաղաքի Լենինյան, ապա Մաշտոցի ՆԳ բաժիններում և զբաղեցրել պետական ունեցվածքի պահպանութան բաժանմունքի օպերլիազորի պաշտոնը:
1994թ. օգոստոս ամսից ծառայությունը շարունակել է Ներքին զորքերի համակարգում և զբաղեցրել հասարակական կարգի պահպանման գնդի /թիվ 1033 զորամաս/ հատուկ բաժնի սպայի, հրամանատարի տեղակալի պաշտոնները, ապա, 19.04.2006թ-ից մինչև 06.09.2011թ.` նույն գնդի հրամանատարի պաշտոնը:
06.09.2011-07.10.2014 թթ.` զբաղեցրել է ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության պետի պաշտոնը:
07.10.2014-24.03.2016 թթ. ` գրանցված է եղել ՀՀ ոստիկանության կադրերի ռեզերվում:
24.03.2016- 22.12.2017 թթ. զբաղեցրել է ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի ծառայության գծով տեղակալ, ինքը և ծառայության բաժնի պետի պաշտոնը:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2017թ. դեկտեմբերի 22-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության հասարակական կարգի ապահովման վարչության պետի պաշտոնին:

Պարգևատրվել է`
ՀՀ Նախագահի հրամանագրերով.

- 2007թ.` «Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար» մեդալով,
- 2008թ.` Մարտական ծառայության մեդալով,
- ՀՀ մի շարք ոստիկանության և այլ նախարարությունների և գերատեսչությունների գերատեսչական պարգևներով:
Ամուսնացած է, ունի երկու դուստր, մեկ որդի:

 
 
 
 
ՀՀ ոստիկանության ինֆորմացիոն կենտրոնի պետ
 ոստիկանության գնդապետ
Արթուր Անտոնյան

Ծնվել է 1965թ. հունիսի 1-ին, Երևան քաղաքում:
1989 թվականին ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը:
20.06.1983 - 04.05.1985թթ.` Ծառայել է զինված ուժերում:
23.12.1985 – 29.11.1989թթ.՝ ՆԳՆ ՀՊՎ ԻՌՀՄ հրշեջ, ավագ հրշեջ:
04.01.1993 - 02.03.1995թթ.` ՆԳՆ ինֆորմացիոն կենտրոնի ծրագրավորման բաժնի ինժեներ-ծրագրավորող, ավագ ինժեներ-ծրագրավորող,
02.03.1995 – 10.12.1999թթ.՝ ՆԳՆ ինֆորմացիոն կենտրոնի ինֆորմացիոն համակարգերի շահագործման բաժնի պետ,
10.12.1999 – 30.01.2003թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ինֆորմացիոն կենտրոնի ծրագրավորման և տեխնիկական սպասարկման բաժնի պետ,
30.01.2003 – 23.12.2011թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ինֆորմացիոն կենտրոնի պետի տեղակալ, ինքը և ծրագրավորման և տեխնիկական սպասարկման բաժնի պետ,
23.12.2011 – 01.06.2018թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության ինֆորմացիոն կենտրոնի պետի տեղակալ,
ՀՀ ոստիկանության պետի 2018 թվականի հունիսի 1-ի հրամանով նշանակվել է ինֆորմացիոն կենտրոնի պետի պաշտոնին:

Պարգևատրվել է՝
ՀՀ ոստիկանության և այլ նախարարությունների գերատեսչական մեդալներով և կրծքանշաններով:
Ամուսնացած է, ունի մեկ որդի և մեկ դուստր:

 

 



ՀՀ ոստիկանության կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վարչության պետ
ոստիկանության մայոր
Գևորգ Միխաիլի Հարությունյան
 
 
 

Ծնվել է 1989թ. սեպտեմբերի 14-ին Երևան քաղաքում:
2010թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը՝ «Իրավագիտություն» մասնագիտությամբ, ներկայումս սովորում է ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի մագիստրատուրայի «Իրավագիտություն» մասնագիտության հեռակա ուսուցման առաջին կուրսում:
15.06.2010 – 16.06.2012թթ. ծառայել է զինված ուժերում:
04.07.2012 – 21.10.2013թթ.` ՀՀ ԱՆ դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության իրավաբանական բաժնի առաջատար խորհրդատու՝ ի հաշիվ գլխավոր խորհրդատուի,
21.10.2013 – 18.09.2015թթ.` ՀՀ ԱՆ դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության տեսչական և վերլուծական բաժնի առաջատար խորհրդատու,
18.09.2015 – 15.03.2016թթ.` ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարողի օգնական,
15.03.2016 – 22.04.2016թթ.` ՀՀ ԱՆ դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության տեսչական և վերլուծական բաժնի գլխավոր խորհրդատու,
22.04.2016թ. ազատվել է հարկադիր կատարման ծառայությունից՝ համաձայն «Դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության մասին» ՀՀ օրենքի 38-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի:
30.05.2016 – 29.06.2016թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վարչության 4-րդ /ծրագրավորման և նոր տեխնոլոգիաների ներդրման/ բաժնի ավագ տեսուչ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 29.06.2016թ. թիվ 1719–Ա հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վարչության պետի պաշտոնին:
Ամուսնացած չէ:

  
 

ՀՀ ոստիկանության փորձաքրեագիտական վարչության պետ
ոստիկանության գնդապետ
Լորիկ Հովիկի Սաֆարյան
 
 
 
Ծնվել է 1963 թ. մարտի 12-ին, Նոյեմբերյանի շրջանի Ոսկևան գյուղում:
1981-1983 թթ. ծառայել է զինված ուժերում:
1988 թ. ավարտել է ԽՍՀՄ ՆԳՆ բարձրագույն քննչական դպրոցը:
04.11.1983-01.09.1984 թթ.` ԽՍՀՄ ՆԳՆ Հարավային ՏՆԳՎ Խարկով ուղևորային կայարանի ՆԳ գծային բաժնի միլիցիոներ,
01.09.1984-03.09.1988 թթ.` ԽՍՀՄ ՆԳՆ բարձրագույն քննչական դպրոցի ունկնդիր,
03.09.1988-06.06.1989 թթ.` ԽՍՀՄ ՆԳՆ Հարավային ՏՆԳՎ Խարկով ուղևորային կայարանի ՆԳ գծային բաժնի փորձագետ,
06.06.1989-22.10.1993 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ փորձաքրեագիտական բաժնի փորձագետ, ավագ փորձագետ,  
22.10.1993-20.01.2003 թթ.` ՀՀ ՆԳՆ փորձաքրեագիտական վարչության քրեագիտական հետազոտությունների բաժնի պետ, 
 20.01.2003-23.04.2012 թթ.` փորձաքրեագիտական վարչության պետի տեղակալ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 23.04.2012 թ. հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության փորձաքրեագիտական վարչության պետի պաշտոնում:

Պարգևատրվել է` 
ՀՀ Նախագահի հրամանագրով`  2012 թ. Մարտական ծառայության մեդալով, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության և այլ նախարարությունների գերատեսչական մեդալներով և կրծքանշաններով:
Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա` դուստր և որդի:
 
 
 
ՀՀ ոստիկանության իրավաբանական վարչության պետ
ոստիկանության գնդապետ
Արկադի Լյուդվիգի Մարգարյան
 
 
 
 

Ծնվել է 1979թ. հունվարի 16-ին Նոյեմբերյան քաղաքում:
01.10.1996-23.08.2001թթ. ՀՀ ՆԳՆ ակադեմիայի ունկնդիր:
23.08.2001-23.07.2002թթ. ՀՀ ՆԳՆ ակադեմիայի գիտական աշխատանքների բաժնի ասպիրանտուրայի և կադրերի գիտաակադեմիական որակավորման խմբի գիտաշխատող:
23.07.2002-24.11.2009թթ. ՀՀ ՆԳՆ ակադեմիայի պետության և իրավունքի տեսության և սահմանադրական իրավունքի ամբիոնի դասախոս:
24.11.2009-06.04.2010թթ. Գրանցվել է ՀՀ ոստիկանության կադրերի ռեզերվում:
06.04.2010-28.10.2011թթ. ՀՀ ոստիկանության իրավաբանական վարչության իրավական
փորձաքննությունների բաժնի հատկապես կարևոր հանձնարարություններով ավագ տեսուչ:
28.10.2011-06.08.2016թթ. ՀՀ ոստիկանության իրավաբանական վարչության իրավական փորձաքննությունների բաժնի պետ:
06.08.2016-01.12.2016թթ. ՀՀ ոստիկանության իրավաբանական վարչության պետի տեղակալ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2016թ. դեկտեմբերի 1-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության իրավաբանական վարչության պետի պաշտոնին:


Պարգևատրվել է ՀՀ ոստիկանության գերատեսչական մեդալներով և կրծքանշաններով:
Ամուսնացած է, ունի մեկ որդի:

 
 
 
 ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետ
ոստիկանության գնդապետ
Մնացական Ֆիրդուսի Բիչախչյան



Ծնվել է 1977 թ. դեկտեմբերի 27-ին, Շիրակի մարզի Արթիկ քաղաքում:
2000 թ. ավարտել է Երևանի «Գալիք» համալսարանը` «իրավագիտություն» մասնագիտությամբ, ապա 2005 թ.-ին` ՀՀ ոստիկանության ակադեմիան:
1996-1998 թթ. ծառայել է զինված ուժերում:
2000-2005 թթ. ՀՀ ոստիկանության ակադեմիայի ունկնդիր:
2005-2007 թթ. ՀՀ ոստիկանության իրավական ապահովման վարչության իրավական ակտերի մշակման և փորձաքննության բաժնի տեսուչ (2006-2007 թթ. համատեղության կարգով դասավանդել է ՀՀ ոստիկանության ակադեմիայի քրեական իրավունքի և դատավարության ամբիոնում):
2007-2009 թթ. ՀՀ ոստիկանության իրավական ապահովման վարչության իրավական փորձաքննության բաժնի ավագ տեսուչ:
2009-2012 թթ. ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության իրավաբանական բաժնի ավագ տեսուչ:
2012-2013 թթ. ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության իրավաբանական բաժնի պետ:
2013-2014 թթ. ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության հսկողության և վերլուծության բաժնի պետ:
2014-2015 թթ. ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետի տեղակալ, ինքը և կազմակերպական-հսկողական բաժնի պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2015 թ. հոկտեմբերի 20-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության պետի պաշտոնին:
ՀՀ  Նախագահի  2018 թ. մարտի 30-ի ՆՀ-193Ա հրամանագրով պարգևատրվել է «Երախտագիտության» մեդալով:

Պարգևատրվել է ՀՀ ոստիկանության գերատեսչական մեդալներով և կրծքանշաններով:
Ամուսնացած է, ունի երկու դուստր և մեկ որդի:

Ընդունելության օրերը` յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, աշխատանքային ժամերին:
 
 
 

ՀՀ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն»
ծառայության պետ
 ոստիկանության գնդապետ
Եգոր Աղվանի Կարապետյան


 

Ծնվել է 1976 թ. փետրվարի 17-ին, Ապարանի շրջանի Արագած գյուղում:
1999 թ. ավարտել է ՀՀ ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցը` «Համազորային հրամանատարա-շտաբային, նախնական ռազմական պատրաստականության ուսուցիչ» մասնագիտությամբ, 2008 թ.-ին` ՀՀ ոստիկանության ակադեմիան` «Իրավագիտություն» մասնագիտությամբ, 2013 թ.-ից ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ասպիրանտուրայի հայցորդ` «Իրավագիտություն» մասնագիտությամբ:
1994-1999 թթ. ՀՀ ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցի ունկնդիր:
1999-2000 թթ. Ներքին զորքերի ուղեկցող գնդի դասակի հրամանատար:
2000-2001 թթ. Ներքին զորքերի ուղեկցող գնդի վաշտի հրամանատարի անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների գծով տեղակալ:
2001-2006 թթ. ՀՀ ոստիկանության զորքերի շտաբի հետախուզության բաժնի սպա:
2006-2009 թթ. ՀՀ ոստիկանության զորքերի շտաբի հետախուզության բաժնի ավագ սպա:
2009-2009 թթ. ՀՀ ոստիկանության զորքերի շտաբի օպերատիվ բաժնի ավագ սպա:
2009-2011 թթ. ՀՀ ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության կարևորագույն օբյեկտների պահպանության գնդի հրամանատարի ծառայության գծով տեղակալ:
2011-2016 թթ. ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության պետի ծառայության գծով տեղակալ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2016 թ. հոկտեմբերի 7-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության ճանապարհային ոստիկանության պետի պաշտոնին:


Պարգևատրվել է`
ՀՀ Նախագահի 2016 թ. հրամանագրով՝ «Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար» մեդալով, ինչպես նաև մի շարք գերատեսչական մեդալներով, կրծքանշաններով և շնորհակալագրով:

Ամուսնացած է, ունի մեկ դուստր և մեկ որդի:

 
 
 
 
ՀՀ ոստիկանության ֆինանսաբյուջետային վարչության պետ
գլխավոր ֆինանսիստ,
Քաղաքացիական հատուկ ծառայության առաջին դասի խորհրդական
Արա Սերգեյի Ասլիկյան
 
 
Ծնվել է  1958 թ. օգոստոսի 22-ին,  Վրաստանի Հանրապետության Մարնեուլի շրջանի Բերդաձոր գյուղում:
1979 թ. ավարտել է Երևանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը:
1980-1981 թթ. ծառայել է զինված ուժերում:
Աշխատանքային գործունեությունը սկսել է 1979 թ.-ից, զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ` այդ թվում Երևանի 26 կոմիսարների շրջխորհրդի ֆինանսական բաժնի վարիչ, ՀՀ ֆինանսների նախարարության վերահսկողության-վերստուգման վարչության պետ, ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ, այնուհետև առաջին տեղակալ:
11.02.2002 թ.-09.07.2008 թ. ծառայել է  ՀՀ  պաշտպանության նախարարության համակարգում, որպես  վարչական  ապարատի  ֆինանսական  տեսչության  պետ:
10.07.2008 թ. ծառայության է անցել  ՀՀ ոստիկանության համակարգում, նշանակվելով ՀՀ ոստիկանության ֆինանսատնտեսագիտական վարչության պետի  պաշտոնին:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2009 թ. սեպտեմբերի  5-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության ֆինանսաբյուջետային վարչության պետ-գլխավոր ֆինանսիստի պաշտոնին:  

Պարգևատրվել է`
ՀՀ Նախագահի 2011 թ. հրամանագրով` «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության և մի շարք նախարարությունների և գերատեսչությունների պարգևներով:
Ամուսնացած է, ունի երկու որդի:
 
 
 
ՀՀ ոստիկանության տնտեսական վարչության պետ
ոստիկանության գնդապետ
Արշամ Մամիկոնի Ներսիսյան
 
 
 
 
 
 
 

Ծնվել է 1964թ. հունվարի 5-ին Եղեգնաձորի շրջանի Ելփին գյուղում:
1987թ. ավարտել է Երևանի ռադիոէլեկտրոկապի տեխնիկումը, իսկ 2004թ.-ին՝ հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիան:
01.04.1982թ.-ից մինչև 25.04.1984թ.-ը ծառայել է ԽՍՀՄ զինված ուժերում:
08.04.1991թ.-ից ծառայության է անցել ՀՀ ԱԱԾ համակարգում, ուր ծառայել է մինչ 2018 թվականը:
Հետագա ծառայությունը շարունակելու համար 2018թ. մայիսի 5-ին տեղափոխվել է ՀՀ ոստիկանություն և ՀՀ ոստիկանության պետի 1512-Ա հրամանով նշանակվել տնտեսական վարչության պետի պաշտոնին:
Ամուսնացած է, ունի մեկ դուստր և մեկ որդի:

 
 
ՀՀ ոստիկանության ներքին աուդիտի վարչության պետ-գլխավոր աուդիտոր
ոստիկանության գնդապետ
Վարդան Վաղարշակի Թունյան 
 
 
 
 
    

Ծնվել է 1964 թ. մարտի 28-ին, Գորիս քաղաքում:
1981 թ. գերազանցությամբ ավարտել է Գորիսի Ակսել Բակունցի անվան միջնակարգ դպրոցը:
1986 թ. գերազանցության դիպլոմով ավարտել է Երևանի Կ. Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտի ճարտարապետաշինարարական ֆակուլտետը: Զուգահեռ` 1984 թ. գերազանցության դիպլոմով ավարտել է ԵրՊԻ-ի հասարակական մասնագիտությունների ֆակուլտետը, ստացել դասախոս-միջազգայնագետի որակավորում:
2004 թ. Մոսկվայում անցել է որակավորման բարձրացման դասընթաց` Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությանն առընթեր ժող. տնտեսության ակադեմիայում:
2009 թ. Ջորջ Մարշալի անվան Անվտանգության հետազոտությունների եվրոպական կենտրոնում (Գերմանիա, Գարմիշ Պարտենկիրխեն) անցել է «Գնումները և թիկունքային մատակարարումները» դասընթացը:
2016 թ. Գերմանիայի Միջազգային համագործակցության ընկերության «Հանրային ֆինանսների կառավարումը Հարավային Կովկասում» ծրագրի շրջանակներում անցել է «Ներքին աուդիտում որակի ապահովման (երաշխավորման)» դասընթացը:
1986-1988 թթ. Հայագրոշին N6 տրեստի Գորիսի N2 շինվարչությունում` շինարարության վարպետ, աշխղեկ:
1988 թ. ընտրվել է Հայաստանի կոմերիտմիության Գորիսի շրջկոմի քարտուղար:
1989-1996 թթ. Հայաստանի մանկական ֆոնդի նախագահության անդամ:
1990 թ. ընտրվել է Հայաստանի կոմերիտմիության իրավահաջորդ` Հայաստանի երիտասարդական միության Գորիսի շրջխորհրդի նախագահ:
1991-1994 թթ. ՀՀ հողային բարեփոխումների և սեփականաշնորհման Գորիսի շրջանային հանձնաժողովի քարտուղար:
1991-1995 թթ. Գորիսի բնակշահագործման վարչության գլխավոր ինժեներ:
1995-1996 թթ. «Օմեգա» ՍՊԸ-ի տնօրեն:
1996 թ. տեղափոխվել է Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվա` նշանակվել «ՌուսԱրմ Կո» ընկերության տնօրեն:
1997-2007 թթ. հիմնադրել և աշխատել է «ՌուսԻնտ Կո» ընկերության գլխավոր տնօրեն, տնօրենների խորհրդի նախագահ:
2007 թ. վերադարձել է Հայրենիք և նշանակվել Երևանի «Լուսանշան» ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրեն:
2009-2013 թթ. ՀՀ Պաշտպանության նախարարության տնտեսագիտական վերլուծության և գնումների փաստաթղթերի ձևակերպման վարչության պետ: Զինված ուժերի բարեփոխումների շրջանակներում հաստիքի կրճատման պատճառով գրանցվել է ՀՀ ՊՆ կադրերի ռեզերվում:
ՀՀ ոստիկանության պետի 21.07.2014 թ. հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության ներքին աուդիտի վարչության պետ-գլխավոր աուդիտոր:
ՀՀ Նախագահի հրամանագրով 2010 թ. շնորհվել է «Քաղաքացիական հատուկ ծառայության 2-րդ դասի պետական խորհրդական» դասային աստիճան:
2012 թ. ՀՀ ֆինանսների նախարարության կողմից տրվել է «Գնումների մասնագետ» որակավորում:
2014 թ. ՀՀ ֆինանսների նախարարության կողմից տրվել է «Ներքին աուդիտոր» որակավորում:


Ծառայության ընթացքում պարգևատրվել է «Անդրանիկ Օզանյան», «ՀՀ Զինված ուժեր 20 տարի», «Օրենքի պատվար» մեդալներով և այլ գերատեսչական պարգևներով:
Ամուսնացած է, ունի երկու դուստր:

 

 

  

ՀՀ ոստիկանության բժշկական վարչության պետ
բժշկական ծառայության գնդապետ
Սասուն Սանասարի Անանյան
 
 
 
 

Ծնվել է 1970թ. փետրվարի 13-ին Երևան քաղաքում:
1994թ. ավարտել է Երևանի պետական բժշկական ինստիտուտը:
17.06.1988-15.08.1989թթ. Ծառայել է ԽՍՀՄ զինված ուժերում:
01.09.1994-31.03.1997թթ. ՀՀ ՆԳՆ ներքին զորքերի վարչության 1032 զորամասի բուժկետի պետ:
31.03.1997-27.03.1998թթ. ՀՀ ՆԳՆ ներքին զորքերի վարչության 1032 զորամասի բժշկական ծառայության պետ:
27.03.1998-22.01.2001թթ. Ներքին զորքերի վարչության բժշկական ծառայության պետ:
22.01.2001-23.01.2003թթ. ՆԳՆ բժշկական վարչության պետի ներքին զորքերի
բուժծառայության գծով տեղակալ:
23.01.2003-13.11.2003թթ. Գրանցվել է ՀՀ ոստիկանության կադրերի ռեզերվում:
13.11.2003-06.10.2010թթ. ՀՀ ոստիկանության բժշկական վարչության պետի ոստիկանության զորքերի գծով տեղակալ:
06.10.2010-14.06.2018թթ. ՀՀ ոստիկանության բժշկական վարչության պետի տեղակալ:

ՀՀ ոստիկանության պետի 2018թ. հունիսի 14-ի թիվ 1832-Ա հրամանով նշանակվել է ՀՀ
ոստիկանության բժշկական վարչության պետի պաշտոնին:

Պարգևատրվել է ՀՀ ՊՆ և ոստիկանության գերատեսչական մեդալներով ու կրծքանշաններով, իսկ 2006թ. ՀՀ Նախագահի հրամանագրով պարգևատրվել է Մարտական ծառայության մեդալով:

Ամուսնացած է, ունի երեք երեխա:

 

 
 
 
 


Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի պետ
ոստիկանության գնդապետ
Արա Խորենի Ֆիդանյան
 
 
 
Ծնվել է 1979 թ. օգոստոսի 21-ին, Երևան քաղաքում:
1995-2000 թթ. սովորել է ՆԳՆ բարձրագույն դպրոցում, ավարտելուց հետո` 10.04.2000 թ. նշանակվել է Երևան քաղաքի Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի անչափահասների գործերով բաժանմունքի օպերլիազոր, ապա նույն բաժնի ՔՀ բաժանմունքի հետախուզության գծով օպերլիազորի պաշտոնում:
26.11.2003-03.12.2005 թթ.` ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի քրեական հանցագործությունների և միջազգային հետախուզության բաժնի օպերլիազոր,
03.12.2005-26.03.2007 թթ.` ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի ինֆորմացիայի մշակման և վերլուծության բաժնի ավագ օպերլիազոր,
26.03.2007-15.01.2010 թթ.` ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի քրեական հանցագործությունների և միջազգային հետախուզության բաժնի հատուկ կարևորագույն գործերով ավագ օպերլիազոր,
15.01.2010-09.11.2011 թ.` ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի քրեական հանցագործությունների և միջազգային հետախուզության բաժնի պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 09.11.2011 թ. հրամանով նշանակվել է ՀՀ-ում Ինտերպոլի ազգային կենտրոնական բյուրոյի պետի պաշտոնին: 

Պարգևատրվել է`
ՀՀ ոստիկանության պետի մի շարք խրախուսանքներով:
Ամուսնացած է, ունի մեկ որդի:
 
 
 
  «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի պետ
ոստիկանության գնդապետ
Լևոն Ավետիքի Բեգոյան  
 
 
 

Ծնվել է 1973թ. մարտի 1-ին Երևան քաղաքում:
1993թ. ավարտել է ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտը, 2009թ.՝ Երևանի դատական փորձագիտության և հոգեբանության ինստիտուտը:
1994-1995թթ. ծառայել է զինված ուժերում:
1995-1997թթ. Արարատյան տարածաշրջանային մաքսատան տեսուչ:
1998-1998թթ. ՀՀ մաքսային վարչության մաքսանենգության դեմ պայքարի բաժնի Արարատյան բաժանմունքի առաջատար մասնագետ:
1998-1999թթ. ՀՀ մաքսային վարչության մաքսանենգության դեմ պայքարի բաժնի Գուգարքի բաժանմունքի առաջատար մասնագետ, Արարատյան բաժանմունքի առաջատար մասնագետ:
2000-2002թթ. ՀՀ պետական եկամուտների նախարարության մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության արագ հակազդման բաժնի գլխավոր մասնագետ, «Զվարթնոց» բաժնի ավագ տեսուչ, Արարատյան և «Զվարթնոց»  բաժնի գլխավոր տեսուչ:
2002-2003թթ. ՀՀ պետական եկամուտների նախարարության խոշոր հարկ վճարողների հաշվառման և վերահսկողության վարչության գլխավոր հարկային տեսուչ-վարչության պետի օգնական:
2003-2005թթ. ՀՀ կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայության օպերատիվ հետախուզության վարչության գլխավոր հարկային տեսուչ-վարչության պետի օգնական: Նույն վարչության 9-րդ բաժնի պետ:
2006-2008թթ. ՀՀ կառավարությանն առընթեր մաքսային պետական կոմիտեի Արարատյան մաքսատան մաքսային տեսուչ, ավագ մաքսային տեսուչ, «Զվարթնոց» մաքսատան ուղևորների մաքսային հսկողության բաժնի պետ:
2010-2010թթ. ՀՀ արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության Երևան քաղաքի պետական եկամուտների կոմիտեի հարցերով բռնագանձումների բաժնի պետ:
2013-2016թթ. ՀՀ ոստիկանության «Զվարթնոց»  օդանավակայանի գծային բաժնի պետի անձնակազմի գծով տեղակալ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2016թ. հունիսի 27-ի թիվ 1702-Ա հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի պետի պաշտոնին:


Պարգևատրվել է`
ՀՀ և ԼՂՀ ոստիկանությունների պետերի կողմից և մի շարք այլ գերատեսչական մեդալներով ու կրծքանշաններով:

Ամուսնացած է, ունի մեկ դուստր և մեկ որդի:

 

 

 

Հայաստանի «Դինամո» մարզական հասարակական կազմակերպության
նախագահի 1-ին տեղակալ, ոստիկանության մարտական և ֆիզիկական
պատրաստականության բաժնի պետ,
ոստիկանության գնդապետ
ԳԱՌՆԻԿ ՍԱՇԱՅԻ ՀԱՅՐԱՊԵՏՅԱՆ 

 

 

Ծնվել է 1978 թվականի հուլիսի 14-ին, Գորիսում:
1996-1998 թթ. պարտադիր ժամկետային ծառայություն է անցել ՀՀ զինված ուժերում:
 
Կրթությունը
2001 թ. ավարտել է Երևանի Մշակույթի համալսարանի իրավաբանական ֆակուլտետը՝ «իրավագիտություն» մասնագիտությամբ:
2007 թ. ավարտել է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտը` ստանալով «Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի մանկավարժի և փրկարարի» որակավորում:
 
Գործունեությունը
2003 թ.-ից ՀՀ Քիք-բոքսինգի Ազգային ֆեդերացիայի նախագահ:
2003 թ.-ից WPKA (Քիք-բոքսինգ Համաշխարհային Ասոցիացիա) պաշտոնական ներկայացուցիչը Հայաստանում:
2007 թ. Երևանի Գյուղատնտեսական համալսարանի պատվավոր անդամ:
2011 թ. Հայաստանի «Դինամո» ՄՀԿ նախագահի 1-ին տեղակալ, ՀՀ ոստիկանության մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության բաժնի պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2016 թ. փետրվարի 16-ի հրամանով շնորհվել է ոստիկանության գնդապետի կոչում:
 
Պարգևները
2003 թ.-ին պարգևատրվել է Հունաստանում «Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության» կողմից` ոսկե խաչով և պատվոգրով:
2006 թ.-ին Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի սպորտի դեպարտամենտի կողմից` Հայաստանի Հանրապետությունում սպորտաձևի զարգացման համար` պատվոգրով և գավաթով:
2007 թ.-ին Հայաստանի Հանրապետության «Ազատագրում» հայրենասիրական կազմակերպության կողմից պարգևատրվել է «Խաչ» շքանշանով և վկայականով:
2007 թ.-ին Միջազգային ոստիկանության կորպորացիայի կողմից պարգևատրվել է պատվոգրով և մեդալով:
2008 թ.-ի հունվարի 28-ին Միջազգային ոստիկանության կորպորացիայի կողմից պարգևատրվել է ոսկե խաչով:
2008 թ.-ին ՀՀ Պաշտպանության նախարարի կողմից պարգևատրվել է «Մարշալ Բաղրամյան» հուշամեդալով` Զինված ուժերի հետ համագործակցության համար 
2009 թ.-ին ՀՀ ոստիկանության պետի կողմից պարգևատրվել է «Ոստիկանության համագործակցության ամրապնդման համար» մեդալով:
2009 թ.-ին պարգևատրվել է «Զինվոր հայրենյաց» մեդալով:
2009 թ.-ին պարգևատրվել է «Մայրական երախտագիտության» մեդալով:
2010 թ.-ին պարգևատրվել է «Ֆրիտյոֆ Նանսենի» ոսկե հուշամեդալով և վկայականով:
2010 թ.-ին ՀՀ Պաշտպանության նախարարի կողմից, Բանակի տոնի կապակցությամբ, պարգևատրվել է «Ծովակալ Հ. Ս. Իսակովի» մեդալով:
2010 թ.-ի նոյեմբերի 30-ին ՀՀ Պաշտպանության նախարարի կողմից պարգևատրվել է «Դրաստամատ Կանայան» մեդալով:
2012 թ.-ին ՀՀ Պաշտպանության նախարարի կողմից պարգևատրվել է «ՀՀ Զինված Ուժերի 20 տարի» հոբելյանական մեդալով:
2012 թ.-ին ՀՀ ոստիկանության պետի կողմից պարգևատրվել է «Ոստիկանությունում գերազանց ծառայության համար» կրծքանշանով:
2012 թ.-ին Երևանի քաղաքապետի կողմից պարգևատրվել է «Երևանի քաղաքապետի» ոսկե մեդալով:
2012 թ.-ին ՀՀ Պաշտպանության նախարարի կողմից, զինված ուժերի հետ համագործակցության համար, պարգևատրվել է «Գարեգին Նժդեհ» մեդալով:
2012 թ.-ին պարգևատրվել է ՀՀ ոստիկանության ՊՊԳՎ 60-ամյակի մեդալով:
2013 թ.-ին Ռուսաստանի «Դինամո» մարզական, հասարակական պետական կազմակերպության կողմից պարգևատրվել է «Դինամոյի 90-ամյակի» հոբելյանական մեդալով:
2013 թ.-ին Բելառուսի «Դինամո» մարզական, հասարակական պետական կազմակերպության կենտրոնական խորհրդի կողմից պարգևատրվել է «Դինամոյի 90-ամյակի» հուշամեդալով:
2014 թ.-ին ՀՀ սպորտի և երիտասարդության նախարարի կողմից պարգևատրվել է «Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պատվավոր աշխատողի» կոչումով:
2014 թ.-ին Մոնղոլիայի ոստիկանության նախարարի կողմից պարգևատրվել է «Մոնղոլիայի ոստիկանություն» մեդալով:
2014 թ.-ին Ղազախստանի «Դինամո» ՖՍ կազմակերպության նախագահ, ոստիկանության պետի կողմից  պարգևատրվել է «Դինամո» հուշամեդալով:
2014 թ.-ին պարգևատրվել է «Ռուսաստանի Դաշնության պատվավոր դինամոյական» մեդալով և պատվոգրով:
2015 թ. նոյեմբերի 15-ին Ռուսաստանի «Դինամո» մարզական, հասարակական պետական կազմակերպության կողմից պարգևատրվել է «Հավատարմության համար» Դինամոյի Խաչ կրծքանշանով:
2016 թ. հունվարի 19-ին ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից պարգևատրվել է «Հայաստանի Հանրապետությունում ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի բնագավառում բացառիկ ծառայությունների համար» նախարարության Ոսկե մեդալով:

 

  
 ՀՀ ոստիկանության զորահավաքային աշխատանքների և
քաղաքացիական պաշտպանության բաժնի պետ,
ոստիկանության գնդապետ
Կարեն Սլավայի Ներսեսյան

Ծնվել է 1969 թ. օգոստոսի 12-ին, Երևան քաղաքում:
1993 թ. ավարտել է Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան ռուսաց և օտար լեզուների պետական մանկավարժական ինստիտուտը, 2005 թ.՝ ՌԴ ՆԳՆ կառավարման ակադեմիան:
1988-1989 թթ. ծառայել է զինված ուժերում:
1991-1993 թթ.՝ Երևանի 26 կոմիսարների անվան ՆԳ բաժնին կից պահպանության բաժնի միլիցիոներ:
1993-1994 թթ.՝ Արաբկիրի ՆԳ բաժնի միլիցիայի տեղամասային տեսուչ:
1994-1994 թթ.՝ Շահումյանի ՆԳ բաժնի Հարավ-Արևմտյան քաղաքային միլիցիայի բաժանմունքի ՀԱԾ տեսուչ:
1994-1995 թթ.՝ Կադրերի վարչության տրամադրության տակ /հաստիքների կրճատման կապակցությամբ/:
1995-1996 թթ.՝ «Պահպանություն» միավորման ՋԿ և ՊՕՊ միլիցիայի գնդի 3-րդ գումարտակի 2-րդ վաշտի 2-րդ դասակի հրամանատարի տեղակալ:
1996-1997 թթ.՝ Կադրերի վարչության տրամադրության տակ /հաստիքների կրճատման կապակցությամբ/:
1997-1998 թթ.՝ «Պահպանություն» միավորման բանկային համակարգի պահպանության միլիցիայի առանձին գումարտակի տեսուչ:
1998-1999 թթ.՝ «Պահպանություն» միավորման ջրամատակարարման կառույցների պահպանության միլիցիայի գումարտակի վաշտի հրամանատար:
1999-2001 թթ.՝ Պետական պահպանության վարչության թիվ 3 միլիցիայի գումարտակի միլիցիայի վաշտի հրամանատար:
2001-2002 թթ.՝ Պետական պահպանության վարչության թիվ 3 միլիցիայի գումարտակի հրամանատարի անձնակազմի գծով տեղակալ:
2002-2009 թթ.՝ Պետական պահպանության վարչության ջրամատակարարման կառույցների պահպանության գնդի հրամանատարի անձնակազմի գծով տեղակալ:
2009-2011 թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության պետական պահպանության վարչության ջրամատակարարման կառույցների պահպանության գումարտակի հրամանատար:
2011-2012 թթ.՝ Գրանցվել է ՀՀ ոստիկանության կադրերի ռեզերվում:
2012-2015 թթ.՝ ՀՀ ոստիկանության հասարակական կարգի ապահովման վարչության զորահավաքային աշխատանքների և քաղաքացիական պաշտպանության բաժնի պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2015 թ. դեկտեմբերի 11-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության զորահավաքային աշխատանքների և քաղաքացիական պաշտպանության բաժնի պետի պաշտոնին:


Պարգևատրվել է ՀՀ ոստիկանության գերատեսչական մեդալներով և կրծքանշաններով:
Ամուսնացած է, ունի երկու դուստր և մեկ որդի: